"Psí" život jedné strakaté madam.

 

je tomu rok.....

Vytvořeno 01.12.2010 12:47:05 | Poslední změna 16.12.2010 11:16:09

Je tomu rok co se objevila vedle mě. Ve svém životě jsem již zažila několik přelomových roků, maturita, vdavky…., ale tento rok byl první, co jsem se stala spolumajitelkou psa. Nyní vím, že takový rok už nezažiju.

To věčné zkoumání, co mi chce říct, co mi to pořád naznačuje. Ty nekončící otázky: Proč nežere? Proč čurá tady a ne jinde? Co zase dělám špatně?

Kdo mě zná, ví, jaký postoj jsem do té doby měla ke psům potažmo ke zvířatům. Bylo krásné (hlavně si to užil manželJ) pozorovat můj vývoj ve vztahu k Ajce, tak se to naše psisko totiž jmenuje. Sice jsem s pořízením pejska souhlasila, ale stejně jsem si někde uvnitř pořád říkala.:"Všude budou chlupy, psisko nám podrápe a rozkouše kde co, loužičky smrdí…" Postupem času tyto vnitřní hlasy utichly a já přešla k názoru, že naše Ája je šikovné, poslušné, milé a hlavně antistresové psisko.

No a těch zážitků co jsem si s ní za ten rok užila.

 

Ty první procházky, kde jsem zjistila, že za kus žvance (rozuměj: papírové kapesníčky a jiný celulózový odpad) by položila život. Vysvětlování, že dostává superprémiové krmivo, jsem už skoro vzdala. Dnešní procházky, ale už vypadají jinak, ty tam jsou doby, kdy jsem musel být jako na jehlách, co se stane během následujících 10-ti vteřin. Ajka se naučila poslouchat „téměř" na zavolanou.

Poprvé na výstavě, kde jsme poznali několik přátelských pejsků stejného plemene a hlavně zjištění, že strakáč je opravdu pes veselý se samými pozitivními vlastnostmi.

Při prvním koupání jsem zase pochopila, že tato činnost bude jen pro silné povahy. Udržet ji během šamponování a oplachování ve vaně, je úkol, u kterého se pěkně zapotíte.
Máme za sebou první trénování povelů: „Sedni." „K noze." „Zůstaň." „Ke mně." Ne pokaždé zvládnuté s úspěchem. Povel „Zůstaň" trénujeme doposud, bohužel bez valných výsledků. Zato pozorovat, jak s tím našim andílkem, šijou všichni čerti, když čeká na odměnu, je kouzelné.


Zkrátka z malého štěněte vyrostla krásná, elegantní psí slečna, která se stala naším rodinným mazlíčkem a kterou bych nevyměnila za nic na světě. 

A víte, co umí nejlépe? Vykouzlit úsměv na tváři, i když Vám není zrovna hej, a to dokonce ani nemusíte trénovat.